Dnes je středa 20.3.2019, svátek má Světlana

12. 1. Slavkov – Tříkrálová sbírka

pozvánka
pozvánka
Největší dobrovolnická akce v České republice – Tříkrálová sbírka – proběhne opět ve Slavkově u Brna. V sobotu 12. ledna 2019 od 9 hodin zazvoní koledníci na všechny domácnosti ve městě, aby jim dali příležitost přispět těm, kteří to nejvíce potřebují. Výtěžek sbírky každoročně putuje k lidem v nouzi. Díky dárcům, kteří přispějí do Tříkrálové sbírky, podává Charita ČR pomocnou ruku nejpotřebnějším. Výnos je rozdělen podle předem daného klíče: 80 % vybraných prostředků se vrací do farních, oblastních a diecézních Charit, které z nich financují projekty v jednotlivých regionech České republiky. Zbytek výnosu Tříkrálové sbírky je rozdělen podle pravidel – 15 % výnosu věnuje Charita ČR na podporu celostátních projektů, zahraniční pomoc a krizový fond, zbylých 5 % pokryje v souladu se zákonem režii sbírky. Koledníky poznáte podle úředně zapečetěných pokladniček, které jsou opatřeny logem Charity ČR. Vedoucí skupinek budou vybaveni průkazem koledníka. Děkujeme všem dárcům a přejeme do nového roku vše dobré.
Za pořadatele a koledníky Jitka Hrabovská

Komentářů (0)
 

12. 1. Slavkov – Městský ples

pozvánka
pozvánka
Město Slavkov u Brna vás zve na tradiční městský ples, který se uskuteční v sobotu 12. ledna od 19.30 h. Ples bude doprovázet hudební skupina Kanci paní nadlesní a cimbálová muzika Šternovjan z Újezdu u Brna. Jako vždy bude připravena bohatá tombola a fotokoutek. Večerem provází Michal Chylík. Vstupenky v hodnotě 180 Kč budou od prosince k dostání na Infocentru.

Komentářů (0)
 

11. 1. Slavkov – Exhibice Glitter Stars

pozvánka
pozvánka
Zveme Vás na novoroční exhibici týmu Glitter Stars, která se bude konat v pátek 11. ledna 2019 od 17 hodin ve sportovní hale ZŠ Komenského ve Slavkově.

Komentářů (0)
 

10. 1. Bučovice – DOD Gymnázia Bučovice

pozvánka
pozvánka
Vedení Gymnázia a obchodní akademie Bučovice zve žáky základních škol a jejich rodiče na den otevřených dveří ve čtvrtek 10. ledna od 14 do 17 hodin v Bučovicích.    

Komentářů (0)
 

od 10. 1. Slavkov – Kurz Alfa

pozvánka
pozvánka
Římskokatolická farnost Slavkov u Brna zve srdečně všechny, kteří se zajímají o otázky smyslu života, na kurz základů křesťanské víry. Tento kurz bude probíhat od čtvrtka 10. ledna 2019 vždy ve čtvrtek večer (od 19.00 do 21.30 hodin) v sále nad školkou Karolínka za kostelem (Malinovského 280). Jedná se o sérii deseti přednáškových večerů a jeden společně strávený den. Vše se koná v příjemném prostředí, součástí je večeře a neformální diskuse ve skupinách, společné hledání odpovědí na různé otázky. Další informace jsou na na webu www.farnostslavkov.cz. Kurz je bezplatný a nezávazný. celý článek

Komentářů (0)
 

8. 1. Slavkov – LiStOVáNí: Doppler

pozvánka
pozvánka
Hadica uvádí další LiStOVáNí ve Slavkovském pivovaru, tentokrát s dobrodužným románem v úterý 8. ledna ve 20 hodin. V představení účinkují Lukáš Hejlík a Pavla Dostálová. Cena v předprodeji: 120 Kč, cena na místě: 150 Kč. Předprodej na www.hadica.cz/listovani. celý článek

Komentářů (0)
 

3. 1. Slavkov – Zahájení Tříkrálové sbírky

pozvánka
pozvánka
Srdečně zveme všechny příznivce dobročinného díla a koledníky na zahájení Tříkrálové sbírky 2019. Slavnostní zahájení Tříkrálové sbírky 2019 se ve Slavkově u Brna uskuteční ve čtvrtek 3. ledna 2019 ve 12 hodin před radnicí. Cestou budeme hrát, zpívat, koledovat a radovat se z příchodu Králů do našeho města.

Komentářů (0)
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Ples ISŠ
  Ples ISŠ / Foto: archiv ISŠ
  Ples ISŠ / Foto: archiv ISŠ
  V pátek 22. února se uskutečnil v SC Bonaparte již 24. ples Integrované střední školy. K tanci a poslechu zahrála taneční skupina Karla Pešla. Zpestřením plesu byla polonéza v podání studentů školy a ukázky společenských tanců.

Kultura

 • Kterak se bábiny rozjely do světa
  Divadelní festival v Křenovicích u Kojetína / Foto: archiv Divadelního spolku
  Divadelní festival v Křenovicích u Kojetína / Foto: archiv Divadelního spolku
  Divadelní festivaly jsou místem setkávání amatérských nadšenců, kteří se dokážou vzájemně obohatit, předvést styl své práce a různé žánry ... celý článek

Černá kronika

Příroda

 • Slavkovské „budkování“
  Budkování / Foto: R. Lánský
  Budkování / Foto: R. Lánský
  Na 1. slavkovském Budkování v sobotu 23. února bylo živo. V mrazivém počasí se nás na stadioně sešlo 28.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.