Dnes je čtvrtek 27.6.2019, svátek má Ladislav

8.–10. 3. Slavkov – Slavkovské divadelní dny

Simsala Bim Slavkov u Brna - Zkrocení zlé ženy / Foto: R. LánskýObčanské sdružení Farní divadlo Simsala Bim Vás srdečně zve na 2. ročník festivalu Slavkovské divadelní dny 2013, který se pod záštitou města Slavkov u Brna uskuteční od pátku 8. do neděle 10. března 2013. Prodej vstupenek – půlhodinu před každým představením. Cena vstupenky 50 Kč. Předprodej vstupenek – od 18. února ve Fotoateliéru na ulici Husova ve Slavkově (vedle pohřební služby).

Na festivalu se představí v odpoledních a večerních představeních pět dospělých ochotnických souborů a ve dvou krátkých předprogramech s upoutávkou na premiéru pohádky, dva školní divadelní soubory. Přijďte se s našimi divadelními hosty pobavit a zažít neopakovatelnou festivalovou atmosféru.

Program SDD

INFORMACE O SOUBORECH A PŘEDSTAVENÍCH NA SLAVKOVSKÝCH DIVADELNÍCH DNECH 2013

Farní divadlo Simsala Bim (FDSB), Slavkov u Brna

Soubor byl založen před 12 lety a domovskou scénu má v Pastoračním centru římskokatolické farnosti. Od r. 2011 hraje i na scéně SC Bonaparte ve Slavkově, a na pozvání hraje i v jiných obcích. Se svými hrami se pravidelně účastní Ochotnického festivalu Miroslava Doležala v Bučovicích. Vloni divadlo obdrželo status občanského sdružení, které sdružuje 43 členů. Letos se soubor stal hlavním organizátorem festivalu Slavkovské divadelní dny. Na 2. ročník festivalu Slavkovské divadelní dny soubor připravil dvě hry. Na páteční dopoledne v programu pro školy to bude shakespearovská komedie Zkrocení zlé ženy. V sobotu odpoledne vás pobaví reprízou komedie Kostlivec ve skříni. http://simsalabim.farnostslavkov.cz

Zkrocení zlé ženy (autor: W. Shakespeare–L. Nosková) – pátek 8. 3., v 9.15 h (pro školy)

Tato komedie zpracovává věčné a vděčné téma vztahů mezi muži a ženami. Žáci a studenti slavkovských škol jsou zváni shlédnout autorské zpracování příběhu dvou sester, v němž svatba mladší Bianky závisí na svatbě starší hubaté Kateřiny, kterou si však nikdo nechce vzít.

Kostlivec ve skříni (autor: R. Kneisel, úprava L. Nosková) – sobota 9.3., v 15.00 h.

Komedie vás zavede do doby našich pra-prarodičů, kdy se ještě nosila slušnost, čest nebylo prázdné slovo a každý prohřešek proti morálce se na rozdíl od dnešních způsobů nevystavoval na odiv, ale naopak tutlal, protože znamenal nebetyčnou ostudu a skandál, který otřásl nejednou pracně vydobytou kariérou. Co všechno může způsobit taková snaha ututlat „vyhození z kopýtka“ jinak bezúhonné hlavy rodiny a váženého člena městské rady, pojednává tato úsměvné konverzační komedie.

Dramatický a divadelní kroužek při ZŠ Komenského ve Slavkově

Je obdivuhodné, že na jedné škole působí hned dva divadelní soubory, které se již podruhé budou účastnit festivalu jako tzv. předskokani před hlavním programem. Dramatický kroužek pod vedením Mgr. Ivy Kočí předvede v pátek 8. 3. v 19.00 h ukázku z připravované pohádkové hry ZŠ Strašov, která vás zavede do prostředí strašidlácké školy.

Děti z Divadelního kroužku Mgr. Kamily Podzimkové si zase připravily na sobotu 9. 3. ve 14.00 ukázku z dramatizace na motivy pohádky Dlouhý, Široký a Bystrozraký, která v jejich podání má název O dvou princích a pěti tovaryších. Premiéry obou pohádek budete moci zhlédnout v dubnu.

Ochotnické divadlo v Mouřínově, o.s.

Mouřínovští ochotníci, jak si zkráceně říkají, obnovili činnost v roce 2004. Za dobu své současné existence uvedli přibližně 10 her, z nichž určitě stojí za zmínku velmi úspěšná Charleyova teta, Ženitba nebo poslední hra Sňatková podvodnice, se kterou vloni vystoupili na Slavkovských divadelních dnech.

Nejšťastnější ze tří (autor: Eugéne Labiche ) – pátek 8. 3., v 19.30 h.

Komedie odehrávající se na konci 19. století ve Francii kriticky monitoruje partnerské troj i víceúhelníky ve spokojené domácnosti pana Alfonse.

Divadlo Stodola o.s. Jiříkovice

Divadlo Stodola působí v Jiříkovicích od roku 2000 a kromě domácí scény hostuje na jevištích ve spřátelených obcích, festivalech a divadelních přehlídkách. Jeho vizí je dovést divadlo do každého městečka či vesnice, kde je o kulturu zájem.

Od roku 2005 pravidelně v červnu pořádá divadelní festival Žně na Stodole. www.divadlostodola.cz

Na správné adrese (autor: Marc Camoletti) - sobota 9. 3., ve 20.00 h.

Třeskutá a bláznivá francouzská komedie z devadesátých let 20. století o tom, jak se dá na novinový inzerát pořídit cokoliv, a nejen čajník..... Hra plná omylů a smíchu.

Ochotnické sdružení Bučovičtí Výtečníci

Soubor vznikl v lednu r. 2006. Jeho prvním představením byl muzikál ze studentského prostředí Výtečníci, od něhož pak odvodil soubor i své jméno. Každý rok se členové souboru pravidelně účastní a zároveň organizačně podílejí na Ochotnickém festivalu Miroslava Doležala v Bučovicích. www.vytecnici.estranky.cz

Strýčkovo dědictví aneb Vy se do toho nepleťte! (autor: Jiří Pytela) – neděle 10. 3., v 15.00 h

V této autorské situační komedii, kde s jemným nádechem tvrdé reality vládnou peníze, je zasazen obyčejný život dvou hlavních postav K. Sluníčkové a J. Mráčka, který se ovšem začne měnit po té, co se dozví novinu o velkém dědictví.

Spolek divadla Antonína Vorla Křenovice

Počátky ochotnického divadla v Křenovicích sahají až k začátku minulého století. Současná generace začala hrát v r.1982. Svůj současný název odvozuje od Antonína Vorla, dlouholetého scénografa Městského divadla Brno, který v souboru působil jako scénograf, herec a režisér. http://divadloav.webnode.cz

Oskar a Růžová paní (autor: Eric-Emmanuel Schmitt) – neděle 10. 3., ve 20.00 h.

Divadelní inscenace humornou formou pojednává o posledních dnech života desetiletého chlapce Oskara, o jeho přátelství s ošetřovatelkou „babi Růženkou“, která mu umožní během posledních dnů prožít celý život. Představení je naprosto famózním koncertem dvou protagonistů, Marka Pukla a Evy Hrubé.

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Klub seniorů nezahálí
  Foto autor
  Foto autor
  Blíží se konec měsíce června a Klub seniorů nezahálí s přípravou akcí na další měsíce. Momentálně nás všechny bičují velká vedra. Vysoké teploty ovšem neodradily účastníky vycházek, které pořádáme s TS Bota. V květnu bylo uspořádáno pět vycházek a na každé z nich se našli... celý článek

Kultura

 • Dny Slavkova a Doba kamenná
  Foto autor
  Foto autor
  Úspěšné představení Pavla Němce „Doba kamenná“, které má ve svém repertoáru Divadelní spolek Slavkov u Brna, dospělo k derniéře. Lepší ukončení této komedie jsme si nemohli přát. Nejen, že jsme vystupovali v rámci Dnů Slavkova ve venkovním prostředí Panského domu, ale navíc... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko…
  Foto autor
  Foto autor
  U domu máme pár okrasných keříků. Půjdu zjistit, zda už nebudou kvést. Ale s hrůzou zjistím, že část výhonů je napadena mšicemi. To je nadělení! Dnes už nemám čas, ale zítra je postříkám pirimorem.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.